PŘEDÁNÍ VÁZANÉHO PENĚŽNÍHO DARU ABEBECH GOBENA HOSPITAL V ADDIS ABEBĚ

3.2.2022: Dodávka 1. části vázaného peněžního daru pro Etiopii v Abebech Gobena Hospital v Addis Abebě

PŘEDÁNÍ VÁZANÉHO PENĚŽNÍHO DARU ABEBECH GOBENA HOSPITAL V ADDIS ABEBĚ

V průběhu ledna 2022 proběhla instalace 1. části vázaného peněžního daru pro Etiopii v Abebech Gobena Hospital v Addis Abebě. Vybavení porodní a neonatální jednotky intenzivní péče poskytly české firmy Linet, TSE, SMT a MZ Liberec. Instalaci a školení personálu nemocnice zajistili pracovníci MZ Liberec.

Abebech Gobena Hospital, pojmenovaná po zakladatelce a ředitelce jednoho z nejstarších sirotčinců v Etiopii, jíž se přezdívá africká Matka Tereza, je jednou z největších nemocnic v etiopském hlavním městě a specializuje se na péči o ženy, rodičky a novorozence. Vznikla v rámci rozšiřování zdravotnických kapacit po vypuknutí epidemie Covid-19. Dodávka nástěnných ramp, porodních lůžek, dětských postýlek, novorozeneckých vyhřívacích lůžek, transportních inkubátorů a elektrokoagulátorů v rámci české humanitární pomoci byla personálem nemocnice i zástupci Ministerstva zdravotnictví Etiopie kladně hodnocena díky vysoké kvalitě.

Druhá část vázaného peněžního daru v podobě generátorů medicínského kyslíku sestavených v gesci MZ Liberec bude do Etiopie dodána v průběhu roku 2022.

Dodávka je jedním z mnoha projektů v rámci mezinárodní coronavirové pomoci v rámci MZV.

 

 

EU