Návštěva ministra zahraničních věcí ČR v MZ Liberec, a.s.

Ministr zahraničních věcí ČR Mgr. Tomáš Petříček, M.A., Ph.D. zavítal ve čtvrtek 14. května 2020 do Královéhradeckého kraje, kde navštívil rudnický výrobní závod MZ Liberec.

Návštěva ministra zahraničních věcí ČR v MZ Liberec, a.s.

Cílem byly jednání a exkurze v souvislosti s vládním přerozdělováním části prostředků rozvojové spolupráce do chudších zemí s cílem zabránit druhé vlně a dalšímu síření pandemie COVID-19. MZ Liberec má tedy jako jeden z klíčových členů Asociací výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků (AVDZP) další příležitost k tomu předvést svá špičková česká řešení na míru a pomoci tím v boji proti koronaviru.

V tomto duchu šéf české diplomacie vyzdvihnul relevantní dosavadní zkušenosti podniku: „MZ Liberec je firma, která se nevyhýbá náročným projektům, jsem rád, že jejími řešení se podařilo vybavit i nemocnici v iráckém Kurdistánu.“

Stejně jako v případě Iráku, kde technologie realizované MZ Liberec ve spolupráci s ostatními členy AVDZP již pomáhají v léčbě a rekonvalescenci obětí ISIS, v částech světa postiženým COVID-19, jsou středobodem pozornosti na životě ohrožení a vysoce infekční pacienti.

 Tisková zpráva Ministerstva zahraničních věcí ČR k této akci je zde.

EU